تماس با ما خانه

دانشنامه

انواع بارکد اسکنر ها

انواع بارکد اسکنر هاانواع بارکد اسکنرها

 

 

 

 

 

 

 

 

بارکد خوان لیزری

 بارکد خوان لیزری به روش بارکد خوان قلمی عمل میکند با این اختلاف که اشعه لیزری به عنوان منبع نوری استفاده میشود و به صورت عادی به کار رفت و برگشت آینه ای یا چرخشی برای اسکن پرتوی لیزری در سرتاسر بارکد کالا به جلو و عقب می رود مثل اسکنرهای قلمی از یک دیود حساس به نور برای اندازه ی شدت نور ایجاد شده از بارکد  استفاده میشود ، در هر دو بارکد خوان لیزری و بارکد خوان نوری نور ایجاد شده در بارکدخوان، سریعا اختلاف در اندازه روشنایی نمونه داده شده را بوسیله مدار دریافت کننده ی حساس به نور  ، برای شناسایی تشعشعات یک سان با الگوی مدلسازی شبیه مقایسه می کند.

بارکدخوان های اپتیکن لیزری ، بارکد خوان با تاباندن نورلیزر فاصله بین میله های مشکی را تشخیص داده و با پردازش فواصل کد بارکد مورد نظر را شناسایی می کند.

 

بارکد خوان نوری

در بارکد خوانهای اپتیکن نوری ، بارکد خوان بارکد را اسکن کرده و میله های مشکی را پردازش کرده و کد بارکد را آنالیز می کند

 

 بارکد خوان چند پرتو         

این اسکنرها از چند خط اسکن برای خواندن بارکد استفاده می نمایند که باعث می شود بارکد مشکلی در قرائت آن به وجود نیاورد . برخی از این اسکنرها بیش از 100 خط اسکن دارند که موجب سرعت اسکن بالا فارغ از نحوه قرارگیری بارکد است و عملا" یکی از خطوط بارکد مزبور را اسکن می نمایند . اسکنرهای چند پرتوه بیشتر در فروشگاهها یافت می شود . چراکه سرعت بالای اسکن و قابلیت نصب آسان آنها در ایستگاههای چکینگ پاسخگوی نیاز این حوزه کاری می باشد .

 

بارکد اسکنر دو بعدی

بارکدهای دو بعدی برای یک دلیل استفاده می شوند : برای رمز کردن اطلاعات زیاد . تنها روش برای اسکن این بارکدها استفاده از اسکنر دو بعدی است . این اسکنرها مانند اسکنرهای Imager با عکس گرفتن از بارکد اطلاعات آن را رمزگشایی می کنند . با این تفاوت که ناحیه بیشتری را Capture می کنند . آنها می توانند بارکدهای دو بعدی و یک بعدی را در هر جهتی اسکن کنند .

بارکد اسکنر دوبعدی قادر به عکس گرفتن از تصویر یا امضاء بوده و بهترین روش برای کسب و کار سازمانها است . این اسکنرها در هر محیطی قابل استفاده هستند اما اغلب در خطوط تولیدی و صنعتی و انبارها استفاده می شود .

 

 

نوشته توسط: مدیر سایت در تاریخ شنبه, 15 تیر 1392 - 08:58


بازدید : 2399
تگ ها : RFID , ويرايش و بازسازي تصاوير , نرم افزار فروشگاه زنجيره اي , روش کدگذاري جامع و پيشرفته , نرم افزار کدينگ و انبار , راهکار مبتنی بر بارکد , نرم افزار موسسات حمل و نقل زمینی , PACS , ایران کد , پردازشگران نو اندیش , نمايندگي ايران کد

دانشنامه های مرتبط

بارکد چیست؟
کیو بارکد
RFID چیست؟
مخترع RFID کیست؟
تاریخچه RFID