تماس با ما خانه

اخبار

فعالیت کارگزاران متخلف طرح شبنم متوقف می‌شود

فعالیت کارگزاران متخلف طرح شبنم متوقف می‌شود
دوشنبه, 1 مهر 1392
بازدید : 867
تگ ها : پردازشگران نو اندیش , طرح شبنم
منبع : پايگاه اطلاع رساني شبنم
ذخیره
|
چاپ
غلامرضا نوری‌زاده با بیان این مطلب افزود:

شبکه بازرسی و نظارت مردمی ‌خود را موظف می‌داند که اگر واحد صنفی بنا بر قصور یا تخلف کارگزار در الصاق برچسب شبنم، توسط بازرسان مورد بازخواست و جریمه واقع شد، طی فرآیندی جریمه وی مسترد شود. وی گفت: در لیبل‌های نسل دوم شبنم کدی تعریف شده است که با بازخوانی آن تمامی ‌روند ورود کالا به کشور، واردکننده و کارگزاری آن قابل شناسایی است و به سادگی می‌توان کارگزاری را که کالا را برچسب‌گذاری کرده است، شناسایی کرد. وی افزود: با وجود این قابلیت به سادگی می‌توان بروز تخلفات را پیگیری کرد و جلوی فرآیند‌های غیرقانونی ایستاد. وی افزود: دوستانی که نسبت به این مسایل گلایه می‌کنند بهتر است از قابلیت‌های فناورانه خود طرح شبنم برای رفع معضلات استفاده کنند. نوری‌زاده گفت: پروژه شبنم با تکیه به فناوری روز کدگذاری کالا تعریف شده است و و ثمرات مثبت این پروژه در روند شفافیت هرچه بیشتر واردات کالای مجاز و مبارزه با کالاهای مجعول و قاچاق براساس امار و مستنداتی که گمرک ارایه می‌کند، آشکار شده است.اخبار مرتبط

ضیغمی: هدف حمایت از تولید است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به فارس گفت: واردات 24 میلیارد دلاری در راستای حمایت از تولید و کنترل بازار است.
رئیس مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد
رئیس مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت از تصویب ایجاد کاتالوگ الکترونیکی برای تبادل بین کشورهای عضو اکو مبتنی بر ایران کد و تصویب طراحی پرتالی برای قرار دادن قوانین تجاری این کشورها خبر داد.
روابط عمومی شبکه بازرسی و نظارت مردمی:
معاون پیشگیری و هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پنج گروه کالاهای وارداتی مشمول اجرای این طرح را شامل دارو و تجهیزات پزشکی ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، لوازم خانگی ، رایانه و تجهیزات مربوط ، تلفن همراه اعلام کرد و گفت : بنکداران و عرضه کنندگان و نیز خریداران این کالا پیش از خرید حتما از اصالت ان مطمئن شوند تا دچار مشکل نشوند.
سیاستهای سردرگم دولت در مبارزه با قاچاق کالا
پدیده قاچاق که در سال‌های اخیر در کشور، معضلات جدی به همراه داشته است، همچنان یکی از دردسرهای اصلی برای دولت، تولیدکنندگان و حتی در مواردی خود مصرف کنندگان کالای قاچاق است. دولت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا در سالهای اخیر، تلاش کرده‌اند تا با طرح‌ها و راهکارهای گوناگون، جلوی این پدیده را بگیرند، ولی تا کنون این معضل همچنان پا بر جای با قی مانده است. سردرگمی سیاست‌های دولت در این میان، عامل اصلی تداوم قاچاق کالاست.
برنامه ای برای حذف طرح شبنم نداریم
برنامه ای برای حذف طرح شبنم نداریم
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز حذف شبنم را از تجارت خارجی رد کرد و گفت: