تماس با ما خانه

اخبار

الزام دریافت کد شبنم برای کالاهای وارداتی ادامه دارد/ توقف طرح با مجوز مجلس

الزام دریافت کد شبنم برای کالاهای وارداتی ادامه دارد/ توقف طرح با مجوز مجلس
سه شنبه, 23 مهر 1392
بازدید : 879
تگ ها : پردازشگران نو اندیش , طرح شبنم
منبع : پايگاه اطلاع رساني شبنم
ذخیره
|
چاپ
مهدی ابویی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت :

صدور بارکد شبنم و الزام درج شبنم روی کالاهای وارداتی مشمول طرح، دارای مصوبه مجلس شورای اسلامی است و توقف طرح باید با تصویب مجلس باشد. وی افزود: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به منظور تسریع در فرایند واردات کالا به کشور نامه‌ای را برای وزیر صنعت و معدن تدوین و پیشنهاداتی را در خصوص حذف فرایند های زمان بر و هزینه بر در طول فرایند ثبت سفارش کالا تا ترخیص ارایه کرد که ظاهرا برداشت نادرستی از این نامه شده است. معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: وزیر صنعت در پی نوشت این نامه ضمن تایید مطالب ذکر شده خطاب به سازمان توسعه تجارت دستور حذف دریافت شبنم و ایران کد در هنگام ثبت سفارش کالا را داده است، در صورتی‌که در نامه به هیچ وجه ذکری از شبنم نشده است. ابویی گفت : در خصوص مشکلات پیش آمده در اجرای پروژه شبنم کارگروهی در وزارت صنعت معدن وتجارت تشکیل شده تا مشکلات را بررسی کنند و با رفع اشکالات پروژه با قوت بیشتری ادامه یابد. وی افزود : وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان مجری پروژه ، برداشتن الزام دریافت شبنم در هنگام ثبت سفارش کالا و تغییرات پیش آمده را به واردکنندگان ابلاغ می کند . معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: همچنان اگر کالایی در سطح عرضه ،فاقد بارکد شبنم باشد از سطح بازار جمع آوری و با متخلفان برخورد می شود.اخبار مرتبط

ضیغمی: هدف حمایت از تولید است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به فارس گفت: واردات 24 میلیارد دلاری در راستای حمایت از تولید و کنترل بازار است.
رئیس مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد
رئیس مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت از تصویب ایجاد کاتالوگ الکترونیکی برای تبادل بین کشورهای عضو اکو مبتنی بر ایران کد و تصویب طراحی پرتالی برای قرار دادن قوانین تجاری این کشورها خبر داد.
روابط عمومی شبکه بازرسی و نظارت مردمی:
معاون پیشگیری و هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پنج گروه کالاهای وارداتی مشمول اجرای این طرح را شامل دارو و تجهیزات پزشکی ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، لوازم خانگی ، رایانه و تجهیزات مربوط ، تلفن همراه اعلام کرد و گفت : بنکداران و عرضه کنندگان و نیز خریداران این کالا پیش از خرید حتما از اصالت ان مطمئن شوند تا دچار مشکل نشوند.
سیاستهای سردرگم دولت در مبارزه با قاچاق کالا
پدیده قاچاق که در سال‌های اخیر در کشور، معضلات جدی به همراه داشته است، همچنان یکی از دردسرهای اصلی برای دولت، تولیدکنندگان و حتی در مواردی خود مصرف کنندگان کالای قاچاق است. دولت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا در سالهای اخیر، تلاش کرده‌اند تا با طرح‌ها و راهکارهای گوناگون، جلوی این پدیده را بگیرند، ولی تا کنون این معضل همچنان پا بر جای با قی مانده است. سردرگمی سیاست‌های دولت در این میان، عامل اصلی تداوم قاچاق کالاست.
فعالیت کارگزاران متخلف طرح شبنم متوقف می‌شود
فعالیت کارگزاران متخلف طرح شبنم متوقف می‌شود
غلامرضا نوری‌زاده با بیان این مطلب افزود: