تماس با ما خانه

اخبار

حذف ایران‌کد و طرح ‌شبنم فقط از کالاهای اولویت ۱۰ مانده در گمرکات/ بقیه کالاها همچنان ملزم هستند

حذف ایران‌کد و طرح ‌شبنم فقط از کالاهای اولویت ۱۰ مانده در گمرکات/ بقیه کالاها همچنان ملزم هستند
چهارشنبه, 24 مهر 1392
بازدید : 853
تگ ها : طرح شبنم , پردازشگران نو اندیش
منبع : پايگاه اطلاع رساني شبنم
ذخیره
|
چاپ
یک مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت در پاسخ به این سئوال که آیا ایران کد و طرح شبنم برای همه کالاهای اولویت دهم حذف شده است یا خیر، گفت:

چنین چیزی درست نیست و هنوز ثبت سفارش کالاهای اولویت دهم ممنوع است. وی افزود: صحبت روز گذشته وزیر صنعت در خصوص حذف ایران‌کد و طرح‌شبنم فقط مربوط به کالاهایی از اولویت دهم می‌شود که تا تاریخ 21 شهریورماه قبض انبار دریافت کرده باشند. این مقام مسئول گفت: این به معنای آن است که کلیه کالاهای اولویت 10 مانده در گمرکات با پرداخت سود بازرگانی دوبرابری نیازی به الزام ایران‌کد و طرح شبنم ندارد، تا سریع‌تر از گمرکات ترخیص شود.اخبار مرتبط

ضیغمی: هدف حمایت از تولید است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به فارس گفت: واردات 24 میلیارد دلاری در راستای حمایت از تولید و کنترل بازار است.
رئیس مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد
رئیس مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت از تصویب ایجاد کاتالوگ الکترونیکی برای تبادل بین کشورهای عضو اکو مبتنی بر ایران کد و تصویب طراحی پرتالی برای قرار دادن قوانین تجاری این کشورها خبر داد.
روابط عمومی شبکه بازرسی و نظارت مردمی:
معاون پیشگیری و هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پنج گروه کالاهای وارداتی مشمول اجرای این طرح را شامل دارو و تجهیزات پزشکی ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، لوازم خانگی ، رایانه و تجهیزات مربوط ، تلفن همراه اعلام کرد و گفت : بنکداران و عرضه کنندگان و نیز خریداران این کالا پیش از خرید حتما از اصالت ان مطمئن شوند تا دچار مشکل نشوند.
سیاستهای سردرگم دولت در مبارزه با قاچاق کالا
پدیده قاچاق که در سال‌های اخیر در کشور، معضلات جدی به همراه داشته است، همچنان یکی از دردسرهای اصلی برای دولت، تولیدکنندگان و حتی در مواردی خود مصرف کنندگان کالای قاچاق است. دولت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا در سالهای اخیر، تلاش کرده‌اند تا با طرح‌ها و راهکارهای گوناگون، جلوی این پدیده را بگیرند، ولی تا کنون این معضل همچنان پا بر جای با قی مانده است. سردرگمی سیاست‌های دولت در این میان، عامل اصلی تداوم قاچاق کالاست.
فعالیت کارگزاران متخلف طرح شبنم متوقف می‌شود
فعالیت کارگزاران متخلف طرح شبنم متوقف می‌شود
غلامرضا نوری‌زاده با بیان این مطلب افزود: