تماس با ما خانه

اخبار

حذف «ایران کد» و «شبنم» تنها برای کالاهای اولویت 10 اجرا می‌شود

حذف «ایران کد» و «شبنم» تنها برای کالاهای اولویت 10 اجرا می‌شود
چهارشنبه, 24 مهر 1392
بازدید : 2468
تگ ها : پردازشگران نو اندیش , طرح شبنم
منبع : پايگاه اطلاع رساني شبنم
ذخیره
|
چاپ
«محمدرضا نعمت‌زاده» در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه حذف ایران کد و شبنم تنها برای کالاهای اولویت 10 بوده است، گفت:

آنچه که امروز مبنی بر حذف بارکد شبنم و ایران کد از پروسه ثبت سفارش کالا اعلام شد، مربوط به کالاهای اولویت 10 است که ارز آنها از سوی متقاضی تامین می‌شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: دولت مصوب کرده است که کالاهای اولویت 10 با پرداخت 2 برابر سود بازرگانی ترخیص شوند، بنابراین نیازی به بروکراسی‌های مرسوم نیست. وی توضیح داد: هنگامی که وارد کننده‌ای 2 برابرسود بازرگانی برای ترخیص کالایش پرداخت می‌کند، دیگر نیازی به بروکراسی نیست و دستور دادیم هرچه سریعتر ثبت سفارش و کار ترخیص کالایش انجام شود.اخبار مرتبط

ضیغمی: هدف حمایت از تولید است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به فارس گفت: واردات 24 میلیارد دلاری در راستای حمایت از تولید و کنترل بازار است.
رئیس مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد
رئیس مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت از تصویب ایجاد کاتالوگ الکترونیکی برای تبادل بین کشورهای عضو اکو مبتنی بر ایران کد و تصویب طراحی پرتالی برای قرار دادن قوانین تجاری این کشورها خبر داد.
روابط عمومی شبکه بازرسی و نظارت مردمی:
معاون پیشگیری و هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پنج گروه کالاهای وارداتی مشمول اجرای این طرح را شامل دارو و تجهیزات پزشکی ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، لوازم خانگی ، رایانه و تجهیزات مربوط ، تلفن همراه اعلام کرد و گفت : بنکداران و عرضه کنندگان و نیز خریداران این کالا پیش از خرید حتما از اصالت ان مطمئن شوند تا دچار مشکل نشوند.
سیاستهای سردرگم دولت در مبارزه با قاچاق کالا
پدیده قاچاق که در سال‌های اخیر در کشور، معضلات جدی به همراه داشته است، همچنان یکی از دردسرهای اصلی برای دولت، تولیدکنندگان و حتی در مواردی خود مصرف کنندگان کالای قاچاق است. دولت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا در سالهای اخیر، تلاش کرده‌اند تا با طرح‌ها و راهکارهای گوناگون، جلوی این پدیده را بگیرند، ولی تا کنون این معضل همچنان پا بر جای با قی مانده است. سردرگمی سیاست‌های دولت در این میان، عامل اصلی تداوم قاچاق کالاست.
فعالیت کارگزاران متخلف طرح شبنم متوقف می‌شود
فعالیت کارگزاران متخلف طرح شبنم متوقف می‌شود
غلامرضا نوری‌زاده با بیان این مطلب افزود: