تماس با ما خانه

اخبار

6.5 برابر شدن واردات چای از کنیا را تائید نمی‌کنم

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه 6.5 برابر شدن واردات چای از کنیا را تائید نمی‌کنم، از خریداری 1200 تن برگ سبز چای درجه یک خبر داد.
دوشنبه, 11 اردیبهشت 1391
بازدید : 1358
تگ ها : طرح شبنم , ایران کد , نمايندگي ايران کد
خبرگزار مهر
ذخیره
|
چاپ

علی محرر در گفتگو با مهر در خصوص میزان تولید برگ سبز چای در سال جاری گفت: با توجه به اینکه در سال 1389 در حدود 115 هزار تن و در سال 1390 در حدود 131 هزار تن برگ سبز چای تولید کردیم، امیدواریم در سال جاری در حدود 150 هزار تن برگ سبز چای تولید کنیم.

وی در خصوص میزان تولید چای خشک در سال 91 نیز گفت: با توجه به اینکه سال گذشته تولید چای خشک 30 هزار تن بوده است، همه تلاش خود را می کنیم که میزان تولید این محصول در سال جاری به 35 هزار تن افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه مقدار متوسط مصرف سرانه چای هر نفر در سال در حدود یک کیلوگرم 400 گرم است، گفت: بنابراین با احتساب جمعیت 75 میلیونی کشورمان سالیانه به حدود 105 تا 110 هزار تن چای نیاز داریم.

وی در ادامه درخصوص خرید تضمینی برگ سبز چای از کشاورزان گفت: قیمت هرکیلوگرم برگ سبز چای درجه یک 7 هزارریال و قیمت هرکیلوگرم برگ سبز چای درجه دو 3 هزارو900 ریال است.

به گفته محرر، امسال برگ سبز درجه یک نسبت به سال قبل 3 / 14 درصد و برگ سبز درجه دو هم نسبت به سال گذشته 4 / 15 درصد افزایش قیمت داشته است.
وی با اعلام اینکه تاکنون 100 کارخانه خرید تضمینی چای را آغاز کرده اند، از خریداری 1200 تن برگ سبز چای درجه یک خبر داد.
رئیس سازمان چای کشوردر ادامه در خصوص تاثیر سرمازدگی بر محصولات چای گفت: فعلا شرایط آب و هوایی برای محصولات چای مشکلاتی بوجود نیاورده است.
وی ، میزان صادرات و واردات چای خشک را مورد اشاره قرار داد و اظهارداشت: تصور نمی کنم تاالان بیش از 50 هزار تن چای خشک به کشور وارد شده باشد.
محرر اضافه کرد: سال گذشته در مجموع 22 هزارتن صادرات چای خشک به کشورهای مختلف داشته ایم که تنها 2 هزارتن از این چای تولید سال 90 بود و 20 هزار تن مابقی چای خشک تولید شده در سالهای گذشته بوده است.
وی همچنین درخصوص 6.5 برابر شدن واردات چای از کنیا نیز گفت: من نه از این موضوع خبر دارم و نه آن را تائید می کنم.
پیش از این، پایگاه خبری استاندارد مدیا گزارش داده بود: صادرات چای  کنیا به ایران طی دو ماه نخست 2012 بالغ بر 1.363 میلیون کیلوگرم بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.5 برابر شده است.


اخبار مرتبط

دستور واردات 10میلیارد دلار مواد غذایی و کالای اساسی صادر شد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مصوبه واردات 24 میلیارد دلاری گفت: 10 میلیارد دلار از این واردات مربوط به مواد غذایی و کالاهای اساسی است.
ضیغمی: هدف حمایت از تولید است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به فارس گفت: واردات 24 میلیارد دلاری در راستای حمایت از تولید و کنترل بازار است.
ریالی بگیرید، ریالی پرداخت کنید
دولت به تازگی مصوبه‌ای در رابطه با تسهیلات‌گیرندگان از صندوق توسعه ملی داشته است که بر اساس آن، بانکها مکلف شده‌اند بنا به درخواست متقاضی، تسهیلات ارزی منابع صندوق توسعه ملی با نرخ مرجع و با ریال پرداخت کند.
با توافق سازمان مالیاتی صورت گرفت
مدیرکل تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه از انعقاد تفاهم نامه جدید با سازمان مالیاتی کشور در زمینه شرایط پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تعاونی ها خبر داد.
حسینی‌نیا به مهر خبر داد:
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از عضویت 39 میلیون نفر در تعاونی‌های کشور و ثبت 176 هزار شرکت خبر داد و گفت: هم اکنون حدود 25 درصد از تعاونی‌ها راکد هستند.