تماس با ما خانه

اخبار

شرایط جدید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تعاونی‌ها اعلام شد

با توافق سازمان مالیاتی صورت گرفت
پنج شنبه, 11 دی 1348
بازدید : 4228
تگ ها : نمايندگي ايران کد , ایران کد , طرح شبنم
خبرگزاري مهر
ذخیره
|
چاپ
مدیرکل تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه از انعقاد تفاهم نامه جدید با سازمان مالیاتی کشور در زمینه شرایط پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تعاونی ها خبر داد.

ه گزارش خبرگزاری مهر، البرز محمدی با اعلام شرایط جدید پرداخت مالیات تعاونی ها، از انعقاد تفاهم با سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده سال های 87 و 88 خبر داد.

مدیرکل دفتر تعاونی های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: با توجه به توافقات به عمل آمده با سازمان امور مالیاتی، اتحادیه ها و تعاونی های تولیدی و خدمات تولیدکنندگان در صورتی که اظهارنامه مالیاتی ارزش افزوده دوره های گذشته تا زمستان سال 89 را تسلیم نموده و یا حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال 91 تسلیم نمایند؛ مشمول رسیدگی براساس خود اظهاری برای دوره‌های پاییز سال 87 تا زمستان 88 خواهند بود.

محمدی ادامه داد: بخشنامه این موضوع توسط سازمان امور مالیاتی به مدیران کل امور مالیاتی استان ها جهت اعمال موضوع منعکس شده است و کلیه مراجع مالیاتی از جمله هیئت های حل اختلاف موظف به رعایت مفاد این بخشنامه است.

وی افزود: ما پیگیر آسیب شناسی قوانین مالیاتی در اجرای قانون با همکاری سازمان مالیاتی و تشکل های تعاونی تولیدی هستیم و در این خصوص مشکلات تعاونی ها با همکاری و همراهی سازمان امور مالیاتی پیگیری می شود.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه، گفت: تدوین برنامه های حمایتی و توانمندسازی جهت تسهیل و روان سازی ساختارهای قانونی فضای کسب و کار و کمک به توسعه فعالیت تعاونی ها در امر تولید و اشتغال، به استناد قانون برنامه پنجم توسعه و قانون سیاست های کلی اصل 44 و سند توسعه بخش تعاون است.اخبار مرتبط

دستور واردات 10میلیارد دلار مواد غذایی و کالای اساسی صادر شد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مصوبه واردات 24 میلیارد دلاری گفت: 10 میلیارد دلار از این واردات مربوط به مواد غذایی و کالاهای اساسی است.
ضیغمی: هدف حمایت از تولید است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به فارس گفت: واردات 24 میلیارد دلاری در راستای حمایت از تولید و کنترل بازار است.
6.5 برابر شدن واردات چای از کنیا را تائید نمی‌کنم
رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه 6.5 برابر شدن واردات چای از کنیا را تائید نمی‌کنم، از خریداری 1200 تن برگ سبز چای درجه یک خبر داد.
ریالی بگیرید، ریالی پرداخت کنید
دولت به تازگی مصوبه‌ای در رابطه با تسهیلات‌گیرندگان از صندوق توسعه ملی داشته است که بر اساس آن، بانکها مکلف شده‌اند بنا به درخواست متقاضی، تسهیلات ارزی منابع صندوق توسعه ملی با نرخ مرجع و با ریال پرداخت کند.
حسینی‌نیا به مهر خبر داد:
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از عضویت 39 میلیون نفر در تعاونی‌های کشور و ثبت 176 هزار شرکت خبر داد و گفت: هم اکنون حدود 25 درصد از تعاونی‌ها راکد هستند.