تماس با ما خانه

اخبار

لحن تهدیدآمیز بانکها با تولید به نفع کشور نیست

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت:
یکشنبه, 28 خرداد 1391
بازدید : 1626
تگ ها : نمايندگي ايران کد , ایران کد , طرح شبنم
خبرگزاري مهر
ذخیره
|
چاپ
لحن تهدیدآمیز بانکها با تولید کشور و صنعتگران در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی به نفع کشور نیست و راه به جایی نخواهد برد.
محمد نهاوندیان در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با بیان اینکه بانکها باید تعامل بیشتری با تولید کشور در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی داشته باشند، گفت: عدم برخورد امانتدارانه با منابع بانکی موجب شده تا قدرت تصمیم گیری سیستم بانکی کشور کاهش یابد.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: مشکل بروز اختلاس در سیستم بانکی به نبود اخلاق برمی گردد به این معنا که اگر سیستم بانکی با ملاحظات اخلاقی پیش می‌رفت، حتما شرایط کنونی به مراتب بهتر از وضع موجود بود.
وی تصریح کرد: یک فصل از سال تولید ملی گذشته و هنوز اقدام مناسبی انجام نشده است، در این راستا لازم است که دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها  گزارش فصلی از عملکرد خود در سال تولید ملی تهیه کنند.
نهاوندیان گفت: گزارش‌هایی که دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های کشور از شرایط اقتصادی کشور تهیه می‌کنند باید منطبق بر واقعیت باشد و منجر به رفع نقاط ضعف شود.
وی خاطرنشان کرد: در قانون بودجه سال گذشته ماده 28 برای تقسیط بدهی‌های معوق واحدهای تولیدی به نظام بانکی مصوب شد و در قانون بودجه امسال این برنامه در ماده 2 و 7 گنجانده شده است تا واحدهای تولیدی بدهکار بتوانند بدهی خود را برای 5 سال تقسیط کنند.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: از بانک‌ها درخواست می شود تا با واحدهای تولیدی بدهکار همکاری کنند، زیرا با لغو تهدیدآمیز نمی‌توانند کار به جایی ببرند.
وی در پایان با اشاره به ضرورت اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، گفت: اتاق بازرگانی ایران عضو اصلی اجرای اصل 44 است و اجرای این قانون می‌تواند منجر به رشد و توسعه اقتصادی کشور شود.


اخبار مرتبط

دستور واردات 10میلیارد دلار مواد غذایی و کالای اساسی صادر شد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مصوبه واردات 24 میلیارد دلاری گفت: 10 میلیارد دلار از این واردات مربوط به مواد غذایی و کالاهای اساسی است.
ضیغمی: هدف حمایت از تولید است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به فارس گفت: واردات 24 میلیارد دلاری در راستای حمایت از تولید و کنترل بازار است.
6.5 برابر شدن واردات چای از کنیا را تائید نمی‌کنم
رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه 6.5 برابر شدن واردات چای از کنیا را تائید نمی‌کنم، از خریداری 1200 تن برگ سبز چای درجه یک خبر داد.
ریالی بگیرید، ریالی پرداخت کنید
دولت به تازگی مصوبه‌ای در رابطه با تسهیلات‌گیرندگان از صندوق توسعه ملی داشته است که بر اساس آن، بانکها مکلف شده‌اند بنا به درخواست متقاضی، تسهیلات ارزی منابع صندوق توسعه ملی با نرخ مرجع و با ریال پرداخت کند.
با توافق سازمان مالیاتی صورت گرفت
مدیرکل تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه از انعقاد تفاهم نامه جدید با سازمان مالیاتی کشور در زمینه شرایط پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تعاونی ها خبر داد.