مشکل صادرات چای سریلانکا به ایران همچنان ادامه دارد
یک مقام سریلانکایی:
یکشنبه, 28 خرداد 1391 - 00:00
بازدید : 1623
:81
خبرگزاري فارس
 
رئیس اتحادیه صادرکنندگان چای سریلانکا با اشاره به زیان صنعت چای این کشور از تحریم های آمریکا علیه ایران گفت به رغم معافیت سریلانکا از سوی آمریکا مشکل صادرات چای این کشور به ایران همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی ساندی لیدر، هفته گذشته، سری لانکا از تحریم های مالی آمریکا علیه ایران معاف شد. با این حال، اتحادیه صادر کنندگان چای در سری لانکا می گوید، هیچ تغییر اساسی ای در صادرات چای به ایران ایجاد نشده است.

نیراج دی مل، رئیس اتحادیه صادر کنندگان چای گفت: «پیشرفتی به وجود نیامده و هیچ چیز در مورد آینده صادرات چای به ایران مشخص نیست. بانک دولتی ای که با تجار چای برای صادرات به ایران همکاری می کند، هنوز ممنوعیت ها را بر طرف نکرده و ما از ساز و کار پرداختی ای که قرار است در قالب آن فروش چای به ایران مجددا آغاز شود، اطلاعی نداریم.»

این در حالی است که برخی صادر کنندگان چای نیز ترجیح می دهند چای خود را به جای صدور به ایران به کشورهای دیگر صادر کنند، ولو با قیمتی پایین تر. سری لانکا با ایران توافق کرده که در قالب سیستم معاملات پایاپای، چای خود را با نفت ایران مبادله کند.

دی مل افزود، معافیت در نظر گرفته شده از جانب آمریکا برای سری لانکا تنها برای یک دوره زمانی 180 روزه است و به همین دلیل هیچ تصمیمی نمی توان در مورد آینده صنعت چای اتخاذ کرد. وی ابراز اطمینان کرد که صنعت چای سری لانکا بتواند با استفاده از روش های تجاری جدید و استفاده از واسطه گران، این محدودیت ها را از پیش رو برداد.

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت پردازشگران نو اندیش میباشد.