تماس با ما خانه

استفاده از ایران کد

شما اینجا هستید :

چگونگی عضویت:

1. عضویت اینترنتی

        این عضویت اينترنتي از طریق مراجعه به پورتال ایران‌کد(www.irancode.ir) امکان‌پذیر است.

2. عضويت حضوري

        مراجعه حضوري به یکی از شرکت‌های نماينده که در قسمت دفاتر نمايندگي مرکز در پورتال معرفی شده‌اند.كليه شركت‌هايي كه امكان تعامل با مركز را از طريق پورتال ندارند، مي‌توانند با مراجعه به يكي از دفاتر نمايندگي كه ليست آنها اعلام شده است، ثبت نام و تبادل اطلاعاتي خود را به صورت حضوري صورت دهند. شايان ذكر است كه در روش عضويت مستقيم نيز، شركت بايد پس از تكميل فرم‌هاي اينترنتي ثبت نام، يكي از دفاتر نمايندگي را جهت تعاملات بعدي انتخاب نمايد.

دستور العمل نصب باركد:

به‌منظور مديريت مؤثرتر كالا در سطح ملی استفاده از ايران‌كد توصيه مي‌شود. همچنین به منظور هماهنگی در سيستم توزيع در سطح بین الملل، شماره جهانی اقلام تجاری (GTIN) به کشورها توصیه شده است. برای اجتناب از اختلال و چندگانگي در مديريت كالاها، میان کدملی کالاها در نظام ملی طبقه‌بندی و شماره‌گذاری کالا و خدمات، همچنین شماره جهانی اقلام تجاری تناظر برقرار شده‌است. برای آن‌که بتوان از مزایای این کد‌ها در داخل و خارج از کشور بهره‌مند شد می‌توان این کد‌ها را با استفاده از ابزار نمایشی بارکد بر روی کالاها نصب نمود تا پویش اطلاعات برای دستگاه‌های پویش‌گر که عمدتاً در خرده‌فروشی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، تسهیل گردد. برای نصب بارکد باید نوع کالا مشخص شود. جانمایی لازم صورت گرفته و ابعاد بارکد به صورت استاندارد باشد و از رنگ‌هایی برای چاپ بارکد استفاده شود که قابل پویش باشند.

اطلاعات بيشتر ...

دستور العمل ثبت سفارش:

نظام مكانيزه ثبت سفارش كالا به عنوان یکی از سیستمهای عملیاتی يكي از فعاليتهاي قابل توجه و مهم در وزارت بازرگاني محسوب مي‌گردد. انجام عمليات ثبت سفارش كالا براي مديريت اقلام وارداتي كشور و استخراج آمار و اطلاعات دقيق از ميزان و چگونگي كالاهاي ورودي به كشور از جمله اهداف مورد توجهي است كه وزارت بازرگاني در پي آن است. انجام ثبت سفارش كالا ساليان متمادي است كه به روش سنتي صورت گرفته است و آمار و اطلاعات حاصله از آن نيز با دقت قابل توجه قابل استحصال نيست. انجام كليه عمليات مرتبط مانند ثبت نام بازرگانان و ثبت سفارش كالا در سيستم مكانيزه از جمله عملياتي است كه متوليان امر را برآن داشته است كه بتوانند در حوزه مكاني كل كشور فرايندهاي لازم را بر روي بستر وب و به صورت متمركز (از حيث سيستم‌ها) مديريت نمايند. مهمترين موجوديت عمليات ثبت سفارش كه همانا كالاي مورد توجه بازرگان جهت ورود به كشور است در اين سيستم داراي جايگاه خاص بوده و نيازمند است در كل عمليات لازم، كالاي مورد نظر با شناسه واحد و براساس يك مكانيزم جامع مورد توجه قرار گيرد. "ايران‌كد" مكانيزمي را در جهت توليد كد ملي كالاها و شناسه‌گذاري قلم مورد نظر وارداتی بازرگان در اختيار قرار مي‌دهد.

اطلاعات بيشتر ...


  برای دریافت اطلاعات بیشتر با مركز مشاوره ایران كد تماس و در كوتاه ترین زمان خدمات لازم رادريافت نمایید. 

  شماره تماس: 88311500        شماره نمابر: 88329790        ايميل: irancode@pardco.com

دریافت فرمهای عضویت