تماس با ما خانه

سوالات متداول

شما اینجا هستید :
 1. روند دريافت كد عضويت در ايران كد چيست و چقدر طول مي‌كشد؟ پس از ارسال مدارك مورد نياز براي عضويت در ايران كد نمايندگي براي متقاضي پيش فاكتور ارسال مي‌كند و متقاضي پس از پرداخت مبلغ پيش فاكتور به حساب مركز ملي شماره‌گذاري كالا فيش پرداختي را براي نمايندگي فكس يا ايميل مي‌كند. از لحظه ثبت فيش در سايت ايران كد يك روز كاري زمان لازم است تا كد عضويت از مركز ايران كد صادر شود.
 2. مدارك مورد نياز براي ثبت نام در ايران كد چيست؟ كليك كنيد
 3. چقدر زمان براي دريافت كد ملي كالا لازم است؟به طور معمول در صورتي كه فرم اطلاعات كالا از طرف عضو با فرمت مناسب (Excel يا Word) و با اطلاعات كافي خواسته شده در فرم‌هاي اطلاعات كالا ارائه شود كار كدگذاري تسريع پيدا خواهد كرد و در صورتي كه كالا در سيستم ايران كد داراي سابقه باشد مدت زمان يك هفته تا 10 روز كار كدگذاري به طول خواهد انجاميد. اما اگر كالا داراي سابقه در سيستم ايران كد نباشد و عضو ملزم به ارائه كاتالوگ يا اطلاعات فني شود روند كدگذاري طولاني‌تر و بعضاً به يك ماه خواهد رسيد.
 4. فرمهاي ثبت نام و فرم‌هاي اطلاعات كالا را از كجا دريافت كنيم؟ كليك نماييد
 5. چگونه مي‌توانيم با كدگذار خود در ارتباط باشيم؟ كدگذاري نياز مبرمي به تمركز كدگذار دارد و پاسخگويي به تماس‌هاي تلفني اعضاء باعث برهم زدن تمركز كدگذار و در نتيجه به تعويق افتادن كار كدگذاري مي‌شود. به همين منظور شركت پردازشگران نوانديش با بكارگيري از دانش نرم‌افزاري همكاران خود برنامه‌اي را تهيه و در اختيار واحد امور مشتركين قرار داده‌اند تا پل ارتباطي باشد ميان اعضاء و كدگذاران. به همين منظور اعضاء مي‌توانند ضمن تماس با واحد امور مشتركين از روند كار كدگذاري خود مطلع شوند. شركت پردازشگران نوانديش همچنين براي رفاه متقاضيان خود سيستم ارسال پيامك را نيز در راستاي بهبود عملكرد اطلاع رساني به اعضاء راه‌اندازي كرده است تا هر اتفاقي در روند كدگذاري به اطلاع عضو نيز برسد.
 6. ترافيك خطوط شما بالاست و در بعضي مواقع امكان برقراري تماس تلفني وجود ندارد. چگونه با واحد امور مشتركين ارتباط داشته باشيم؟ متاسفانه  عليرغم استفاده از تمامي ظرفيت خود در خطوط تلفن و انتقال خط بر روي شماره 88311500 به دليل تماس‌هاي طولاني و بعضاً سوالات تكراري داراي ترافيكي از تماس‌هاي دريافتي است كه اين امر با مساعدت اعضاء در عدم تكرار سوالات پي در پي بهبود خواهد يافت ضمن اينكه آدرس ايميل شركت نيز مي‌تواند درخواست‌هاي شما را دريافت نمايد.
 7. آيا با مراجعه حضوري مي‌توانيم روند كدگذاري خود را پيگيري نمائيم؟ مراجعه حضوري اعضاء و ازدحام آن‌ها در واحد جز تأخير عملكرد فعاليت همكاران اين مجموعه پيامد ديگري ندارد و ما همواره از اعضاء خواسته‌ايم تا امور كدگذاري خود را از طريق تلفن يا ايميل پيگيري نمايند.
 8. آيا امكان دارد نوبت كدگذاري ما به جلو بيفتد؟خير – شركت پردازشگران نوانديش با استفاده از دانش همكاران خود در بخش طراحي نرم‌افزار، پنلي را طراحي كرده است كه پرونده اعضاء در نوبت كدگذاري قرار مي دهد تا حقي از عضو ضايع نشود.
 9. عدم امكان ورود به سايت تعاملي: تعويض مدير عامل يا كارت بازرگاني
 10. علت عدم نمايش اطلاعات در سايت تعاملي:
 •  گزينه ارسال مجدد به ايران كد
 •  الزام به دريافت استاندارد كالا
 • اصلاح كد تعرفه كالا و تيك وارداتي توسط نماينده